مشاوره پیش از ازدواج راهنمایی و شیوه صحیح مشاوره

راهنمای مشاوره پیش از ازدواج و شیوه صحیح مشاوره سلام خدمت همراهان و دوستداران همیشگی عروس سنتر , در این بخش قصد داریم شما را با راهنمای مشاوره پیش از ازدواج و شیوه صحیح مشاوره آشنا کنیم تا از طریق آن بتوانید ازدواجی عاشقانه و عاقلانه در پیش داشته باشید. آیا رفت و آمد پیش از ازدواج در میان […]

راهنمای مشاوره پیش از ازدواج و شیوه صحیح مشاوره

سلام خدمت همراهان و دوستداران همیشگی عروس سنتر , در این بخش قصد داریم شما را با راهنمای مشاوره پیش از ازدواج و شیوه صحیح مشاوره آشنا کنیم تا از طریق آن بتوانید ازدواجی عاشقانه و عاقلانه در پیش داشته باشید.

آیا رفت و آمد پیش از ازدواج در میان خانواده دختر و پسر راه مناسبی برای شناخت است؟

یکی از مخرب ترین مسائلی که ممکن است خانواده ها در آن گرفتار شوند بها دادن بیش از حد به ظواهر است. عجله و شتاب زدگی برخی خانواده ها در پاسخ مثبت به پیشنهاد خواستگاری یا بدبینانه رفتار کردن خانواده به خاطر وجود یک ویژگی منفی و دادن جواب رد به پیشنهاد خواستگار.

راهنمای مشاوره پیش از ازدواج و شیوه صحیح مشاوره توصیه میکند که دختر و پسر بتوانند پس از خواستگاری در شرایط و موقعیت های مختلف نسبت به هم شناخت پیدا کنند. ممکن است فرد در یک روز بسیار سرحال باشد و برخورد خوشایندی کند و در روز دیگر مشکلی برایش پیش آمده و برخوردی کاملا متفاوت داشته باشد. قرار گرفتن فرد در موقعیت های دشوار نوعی نمونه گیری از رفتار وی است که منجر به شناخت بیشتر میشود.

در نظر داشته باشید که این ملاقات و آشنایی ها باید هدفمند و به قصد شناخت صورت بگیرد. پرداختن به مسائل صمیمانه بدون اطلاع خانواده ها زنگ خطری جدی است. اگرچه ممکن است فردی به قصد ازدواج پیشنهاد آشنایی بدهد, چنانچه این پیشنهاد در کانون خانواده مطرح نشود رسمیتی ندارد و قابل بررسی نیست.

مشاوره پیش از ازدواج چیست؟ 

http://arooscenter.com

در مشاوره پیش از ازدواج روانشناسان با جلساتی که بصورت انفرادی برگزار میشود هر یک از طرفین را میبینند و آن ها را مورد آزمون قرار میدهند, سپس احتمال موفقیت آمیز بودن ازدواج را بررسی میکنند, در نظر داشته باشید این احتمال به معنی قطعیت نیست.

مطلب پیشنهادی  تاج عروس گل طبیعی

این آزمون ها به منظور شناخت زیرساخت های شخصیتی طرفین به کار میرود. برای مثال در نظر بگیرید از طریق این آزمون ها فردی درون گرا شناسایی شده باشد و تمایل به سکوت, تنهایی, خلوت و کناره گیری از جمع دارد. در مقابل فردی برون گرا است که بودن در جمع, مهمانی رفتن و خرید کردن را ترجیح میدهد. مسلما این دو نفر در ارتباط با هم به مشکلاتی برخورد خواهند کرد, زیرا خصوصیات زیرساختی شخصیتشان با هم متفاوت است. در این صورت یک نفر همیشه باید گذشت کند و خواسته های خود را نادیده بگیرد.

روانشناس در مشاوره پیش از ازدواج این دو نوع شخصیت را سنجیده و ارزیابی میکند و نظر زوجین را نسبت به این تفاوت ها جلب میکند. مواردی دیگر نظیر آرزوها, تمایلات, توقعات, خط قرمزها و رازهای طرفین نیز در این جلسات مطرح میشود که روانشناس بدون افشای آن ها مشاوره را ادامه میدهد.

 

عروس سنتر

 

از چه زمانی باید مشاوره پیش از ازدواج را شروع کرد؟

از زمانی که موضوع انتخاب همسر بطور رسمی در میان خانواده ها مطرح میشود مشاوره پیش از ازدواج توصیه میشود. زیرا با فردی با خصوصیات منحصر به فرد خودش رو به رو هستیم.

 

شیوه صحیح مشاوره به چه صورت است؟

http://arooscenter.com

طرفین باید با میل و خواسته درونی اقدام به مشاوره کنند و با حسن نیت به سوالات پاسخ دهند و از مخفی کاری و پاسخ های نادرست بپرهیزند, زیرا روانشناس بر اساس گفته های شما نظر خود را اعلام میکند.

در مشاوره پیش از ازدواج تنها به این آزمون ها تکیه نمیشود بلکه روانشناس در طی جلسات مصاحبه نظر کلی خود را اعلام میکند و توجه زوجین را به کم و کاستی های رابطه و زنگ خطرها جلب میکند. زوجین نیز باید با مشورت بزرگان فامیل در کنار نظر روانشناس تصمیم نهایی را بگیرند.

مطلب پیشنهادی  لباس عروس مدل دنباله دار و تصاویر مربوط به آن | عروس سنتر

 

اشتباهات دوران آشنایی کدامند؟

درگیر شدن در مسائل عاطفی بزرگترین خطر در دوران آشنایی است. دقت داشته باشید که دوران نامزدی مدت زمانی برای شناخت است. حفظ و رعایت حریم طرفین بسیار مهم است, که اگر رعایت نشود و صمیمیت بیش از حد صورت بگیرد میتواند برای ادامه شناخت بسیار تهدید آمیز و خطرناک باشد, بسیار مهم است که زوجین در دام نفسیات نیفتند و قرارها و گفتگوهایشان را در محیط های عمومی بگذرانند.

پنهان کاری از والدین یکی از خطرات این دوران است. فکر نکنید اگر اتفاقات و مسائلی که در دوران آشنایی رخ میدهد را پنهان کنید از تشدید مسائل جلوگیری کرده اید, زیرا این دوران زمانی است که شما باید با مشورت والدینتان تصمیم درستی بگیرید.

خطر بعدی قول و قرار گذاشتن به هم است. در این زمان تعهد به ازدواج کار اشتباهی است. حرف هایی مثل جز تو با هیچکس دیگری ازدواج نخواهم کرد و بدون تو میمیرم و ازین قبیل حرفا. تا بطور رسمی ازدواج نکرده اید و در مرحله آشنایی هستید میتوانید موارد مناسب دیگر را برای ازدواج بررسی کنید

یکی از خطرات و اشتباهات مهم دیگر این است که چون مادران معمولا ارتباطی صمیمی و نززدیکتر با دختر خود دارند و محرم اسرار او هستند در جریان روابط دختر خود باشند و آشنایی دختر و پسر زیر نظر مادر و به دور از چشم پدر صورت میگیرد. این پنهان کاری بر اساس دلسوزی مادر شکل میگیرد در نهایت امکان مداخله به موقع پدر از بین میرود. بنابراین از مادران انتظار داریم همیشه کلیتی از آنچه که اتفاق می افتد را به پدران منتقل کنند.

مطلب پیشنهادی  انتخاب لباس عروس مناسب توسط عروس و داماد | عروس سنتر

 

عروس سنتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *