مشاوره ازدواج در زمینه اختلافات در آغاز زندگی مشترک

مشاوره ازدواج در زمینه اختلافات در آغاز زندگی مشترک عروس سنتر امروز قصد دارد تا به مشاوره ازدواج در زمینه اختلافات در آغاز زندگی مشترک عروس و دامادهای جوان اشاره ای داشته باشد. اغلب با نوعروس ها و تازه دامادهایی مواجه می شویم که پس از چند ماه یا چند هفته زندگی مشترک اختلافشان شروع […]

مشاوره ازدواج در زمینه اختلافات در آغاز زندگی مشترک

عروس سنتر امروز قصد دارد تا به مشاوره ازدواج در زمینه اختلافات در آغاز زندگی مشترک عروس و دامادهای جوان اشاره ای داشته باشد. اغلب با نوعروس ها و تازه دامادهایی مواجه می شویم که پس از چند ماه یا چند هفته زندگی مشترک اختلافشان شروع و گاه به مراحل حادی منجر می شود.

روزهای اول ازدواج معمولاً توأم با عشق و دلدادگی است و جاذبه های جنسی روی تمام نا برابری های دیگر سرپوش می گذارد؛ ولی پس از مدتی که انگیزه های جنسی، عشق و دلدادگی، قدرت نخستین خود را از دست داد؛ عوامل دیگر خود نمایی می کند. دراین دوره است که مشاوره نقش مهمی به عهده دارد. برای توجیه مطلب به چند مورد اشاره می شود:

 

  1. عدم سازگاری با شرایط جدید

دختر و پسر همه جهات را رعایت نموده و انتخاب مناسب نموده اند، ولی مشکلی که دارند تطابق و سازگاری آنان با شرایط جدید است. آن ها از خانواده جدا شده و ارتباط خود را با پدر، مادر، خواهران و برادران از دست داده اند. آنها مسئولیت جدیدی را پذیرفته اند و گاه از شهر و دیار و والدین خود نیز دور شده اند. مشاوره ازدواج در ارتباط با چنین مراجعانی که بهتر است در یک جلسه سه نفری (مشاور، نو عروس و تازه داماد) انجام گیرد، باید مراجعان خود را در سازگاری با شرایط جدید و در نظر گرفتن عوامل تداوم زناشویی یاری نماید.

مشاوره ازدواج در زمینه اختلافات در آغاز زندگی مشترک
مشاوره ازدواج_http://arooscenter.com
  1. عدم انتخاب مناسب شریک زندگی

در مورد زن و مردی که انتخاب مناسب نداشته اند، مثل دختر ۲۱ ساله ای که با مرد ۴۱ ساله ازدواج نموده و پس از مدتی متوجه شده که شوهر وی پاسخ گوی نیازهای روانی و جنسی وی نمی باشد ، زندگی زناشویی به محیط سرد و ناشادی تبدیل می شود. در این موارد مشاوره ازدواج باید زوج ها را به تعدیل تمایلات و ارضای نیازها یا استفاده از برنامه های جبرانی متوجه سازد. در مورد شوهر مسنی که با دختری کم سن و سال ازدواج نموده، پر کردن اوقات فراغت وی با برنامه های مورد علاقه همسرش نظیر مسافرت کردن، برنامه های هنری و ورزشی، مفید خواهد بود.

مطلب پیشنهادی  تست خودشناسی مخصوص خانم ها – مشاوره ازدواج عروس سنتر
مشاوره ازدواج
مشاوره ازدواج_http://arooscenter.com

برای جلوگیری از این مشکلات به توصیه های زیر عمل نمایید:

۱٫ در انتخاب همسر عجله و شتاب نکنید. این امر را با بررسی و تحقیق انجام دهید.

۲٫ چنانچه پدر و مادر و خانواده های وابسته، سختگیری کنند برای متقاعد کردن آنها از مشاورخانواده کمک بگیرید.

۳٫ از ازدواج تحمیلی خودداری کنید.

۴٫ در انتخاب همسر پس از بررسی معیارهای طرف مقابل، وضعیت خود رابا وی مقایسه کنید و در صورت هماهنگی تصمیم گیری نمایید. بدون توجه به شرایط خود نتخاب ایده آلی نکنید.

۵٫ در انتخاب همسر از پدر و مادر و خویشاوندان خود نظرخواهی کنید ولی مواظب باشید چون به علت عدم تخصص ممکن است نظر آنان تحت تأثیر معیارهای خاص مناسب نباشد. حتماً با مشاور واجد شرایط مشورت کنید.

۶٫ برای شناخت همسر از هر دو روش مستقیم و غیرمستقیم استفاده نمایید و حتماً قبل از خواستگاری، به طور مستقیم، از طریق مشاهده گفت و شنود، از او شناخت پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *