فرهنگ عروسی ، فرهنگ عروسی و آداب و رسوم ازدواج کشور آلمان

فرهنگ عروسی ، فرهنگ عروسی و آداب و رسوم کشور آلمان در کشور آلمان با سلام خدمت کاربران محترم سایت عروس سنتر در این مطلب قصد داریم در مورد فرهنگ عروسی در کشور آلمان صحبت کنیم. اگر شما بخواهید درگیر یک عروسی آلمانی شوید باید از برخی  آداب و رسوم ها و سنت ها آگاهی پیدا کنید.برخی […]

فرهنگ عروسی ، فرهنگ عروسی و آداب و رسوم کشور آلمان در کشور آلمان

با سلام خدمت کاربران محترم سایت عروس سنتر در این مطلب قصد داریم در مورد فرهنگ عروسی در کشور آلمان صحبت کنیم.

اگر شما بخواهید درگیر یک عروسی آلمانی شوید باید از برخی  آداب و رسوم ها و سنت ها آگاهی پیدا کنید.برخی از این سنت ها در سراسر کشور آلمان مشاهده می شود و برخی در مناطق خاصی از این کشور دیده می شود.برخی از این سنت هادممکن است در همه مردم و به ویژه نسل جوان مشاهده شود. در این مطلب ما برخی از رایج ترین سنت ها را برای شما آورده ایم.

عروس سنتر برترین راهنمای جامع عروسی و معرفی کننده مجموعه های عروسی از جمله: سالن زیبایی، مزون عروس و … این مطلب را برای شما برگزیده است.

در این مطلب درباره موارد زیر در فرهنگ عروسی کشور آلمان می پردازیم.

  • حلقه نامزدی
  • جشن گوزن
  • دزدیدن عروس
  • اره کردن کنده درخت
  • شکستن ظروف

یک مراسم عرفی است که در دفتر محضر محلی چند روز یا چند ماه قبل عروسی در کلیسا نگهداری می شود.

این مراسم ازدواج را قانونی می کند و بسیاری از زوج ها تنها برای این مراسم ساده است که اقوام و بستگان نزدیک را  به عنوان شاهد دعوت می کنند.

  • حلقه نامزدی

در آلمان حلقه نامزدی به شکل یک روبان طلا در دست چپ قرار می گیرد که بعد از عروسی همان حلقه در دست راست قرار می گیرد.

فرهنگ عروسی ، فرهنگ عروسی و آداب و رسوم کشور آلمان در کشور آلمان

در آلمان معمولا ماه مه را  برای عروسی ترجیح می دهند.عروس معمولا لباسی سفید به تن می کند و داماد نیز لباسی مشکی سفید می پوشد.

  • جشن گوزن
مطلب پیشنهادی  تاج عروس و نحوه ست کردن آن با جواهرات در مراسم عروسی

در آستانه عروسی دوستان و خانواده برای جشنی به نام جشن گوزن دور هم جمع می گردند.در این جشن معمولا نوشیدنی و مواد خوراکی قرار دارد و همچنین بشقاب ، کارد و چنگال را می شکنند (به غیر از عینک و کریستال) و سپس عروس و داماد باید این ظروف شکسته را باهم جمع کنند و این نشان می دهد که این زوج می توانند کنار هم زندگی کنند.

گفته می شود که این مراسم برای این است که به زودی این زوج موفق خواهند شد.

  • دزدیدن عروس

یکی دیگر از رسم های ازدواج در کشور آلمان این است که در بسیاری از دهکده های این کشور دوستان عروس یا داماد، عروس را می دزدند و در جایی پنهان می کنند سپس داماد باید عروس خود را پیدا کند. البته این جست و جو همیشه از یک کافه شروع می شود و داماد حاضران در کافه را دعوت می کند تا پس از نوشیدن یک فنجان چای به خرج او در پیدا کردن عروس او را کمک کنند.

عروس دزدی

  • اره کردن کنده درخت

اره کردن کنده درخت هم یکی دیگر از رسوم آلمانی است که به نظر می رسد به منظور ارزیابی مهارت های جسمانی عروس و داماد طراحی شده است. پس از انجام مراسم عقد ،عروس و داماد باید یک کنده بزرگ را دو نفری اره کنند و البته باید این کار را تنها با دست راست انجام بدهند اگر آنها این کار را به خوبی و با همکاری یکدیگر انجام دهند معلوم می شود که زندگی زناشویی خوبی خواهند داشت.

مطلب پیشنهادی  مشاوره پیش از ازدواج , و نکاتی که باید در مشاوره مطرح کرد

اره کردن کنده درخت

دوستان داماد در مراسمی برای خوردن نوشیدنی دور هم جمع می شوند.

هنگام خروج عروس و داماد از کلیسا دانه های برنج پرتاب می کنند.

یک روبان سفید به آنتن ماشین ها وصل میکنند و به صورت دسته جمعی در شهر و با صدای بوق حرکت می کندد.

روبان سفید معمولا توسط عروس هنگام خروج مهمانان از کلیسا به آنها داده می شود.

در قسمت اول عروسی ابتدا عروس و داماد باهم شادی میکننو و سپس پدر عروس،پدر داماد نیز این کار را تکرار می کنند.

  • شکستن ظروف

در روزگارهای قدیم در این کشور رسم بوده است فامیل عروس و داماد قبل از مراسم تعداد زیادی ظرف را می شکنند، بعد عروس و داماد مجبور هستند که تا آنها را جمع کنند. طبق رسوم آلمانی وقتی عروس و داماد با کمک یکدیگر این ظرف های شکسته را که پخش شده جمع می کنند در حقیقت خود را آماده می کنند تا در کنار یکدیگر به جنگ مشکلات زندگی بروند.

شکستن ظروف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *