فرهنگ عروسی فرانسه , فرهنگ و آداب رسوم عروسی در کشور فرانسه

فرهنگ عروسی فرانسه  , فرهنگ و آداب رسوم عروسی در کشور فرانسه فرهنگ عروسی فرانسه با سلام خدمت همراهان همیشگی عروس سنتر , در این قسمت از فرهنگ عروسی فرانسه برای شما صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید. همانطور که میدانید آداب و رسوم مربوط به ازدواج , یکی از زیبایی های فرهنگ عروسی […]

فرهنگ عروسی فرانسه  , فرهنگ و آداب رسوم عروسی در کشور فرانسه

فرهنگ عروسی فرانسه

با سلام خدمت همراهان همیشگی عروس سنتر , در این قسمت از فرهنگ عروسی فرانسه برای شما صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

همانطور که میدانید آداب و رسوم مربوط به ازدواج , یکی از زیبایی های فرهنگ عروسی هر شهر و کشوری است, در کشور فرانسه مراسمی مانند نامزدی, تدفین زندگی مجردی, پرتاب دسته گل و … همگی از آداب و رسوم این کشور هستند تا بهترین روز زندگی فرد به خاطره ای فراموش نشدنی تبدیل شود.

 

 • مراسم نامزدی

 • کارت دعوت عروسی

 • تدفین زندگی مجردی

 • رسم چهار عنصر

 • حلقه ازدواج

 • لباس عروسی

 • مراسم ازدواج مذهبی در کلیسا

 • پرتاب گل

 

 • مراسم نامزدی

نشانه های عشق و متعهد بودن بین دو نفر غالبا در یک حلقه نمایان میشود. برخی نامزدی را به عنوان یک گام مهم میبینند و برخی آن را بی فایده و قدیمی میدانند. نامزدی گام نخست برای ازدواج و لحظه ای از تعهد نهایی زوجین در اطرافیان تلقی میشود.
مراسم نامزدی فرصتی برای معرفی خانواده های دو طرف به یکدیگر است.

 

عروس سنتر

 • کارت دعوت عروسی

http://arooscenter.com

پس از اعلام نامزدی و تنظیم تاریخ و محل ازدواج, زمان آن است که اطلاعات کارت دعوت عروسی تهیه شود. معمولا در کارت دعوت عروسی نام زوجین و والدینشان , تاریخ , زمان و مکان مراسم ذکر میشود. اگر عروس و داماد جشنی برگزار کنند دعوتنامه ای نیز به کارت دعوت پیوست خواهد شد.

 

 • تدفین زندگی مجردی

تدفین زندگی مجردی به طور سنتی, آخرین شب سرگرمی است که عروس بدون شوهر آینده خود و داماد بدون عروس با دوستان مجرد خود میگذراند, معمولا این مراسم یک هفته قبل از مراسم عروسی برگزار میشود.
این مراسم میتواند با یک مهمانی شام یا در طول یک شب یا حتی طی یک روز کامل برگزار شود.

مطلب پیشنهادی  زیبایی مو و چگونگی تقویت آن با عسل در سایت عروس سنتر

تدفین زندگی مجردی میتواند توسط دوستان عروس و داماد به صورت کاملا رسمی و کلاسیک یا برعکس کاملا دیوانه وار برگزار شود.
در این مراسم نیز میتوان ورزش , چهره عوض کردن و شرط بندی را نیز قرار داد.

 

 • رسم چهار عنصر

برای یک ازدواج موفق رسم است که عروس بری مراسم عروسی خود چهار عنصر را انتخاب کند: یک شیئ قدیمی, یک شیئ جدید, یک وام گرفته شده و یک رنگ آبی. این اشیاء میتوانند لوازم جانبی, جواهرات, لباس عروسی, دامن, گوشواره و غیره باشد.

 

 • حلقه ازدواج

http://arooscenter.com

هنگامیکه دو نفر ازدواج میکنند با یکدیگر پیمان می بندند. در مراسم ازدواج حلقه ای بین عروس و داماد رد و بدل میشود که حلقه ازدواج نام دارد. این حلقه میتواند توسط یک کودک افتخاری ر روی یک کوسن نامزدی آورده شود. در فرهنگ عروسی رسم است که حلقه ها را در دست چپ کنند, زیرا در فرهنگ و آداب رسوم عروسی در کشور فرانسه بر این باورند که انگشت دست چپ به واسطه “رگ عشق” به طور مستقیم به قلب ارتباط دارد.

 

عروس سنتر

 

 • لباس عروسی

در فرهنگ عروسی فرانسه , فرهنگ و آداب رسوم عروسی در کشور فرانسه در گذشته عروس لباس آبی و یا رنگ مروارید خاکستری میپوشید. ولی پس از جنگ جهانی اول عروس لباس سفیدی را بعنوان نمادی از بکارت و پاکی می پوشد. عروس میتواند برای زیباتر کردن لباس عروسی از دستکش نیز استفاده کند.

مراسم ازدواج مدنی در شهرداری

مراسم ازدواج مدنی قبل از مراسم ازدواج مذهبی در شهرداری صورت میگیرد و یک مراسم معمولی است. این رسم تنها در فرهنگ عروسی در کشور فرانسه شناخته شده است. این مراسم بدین ترتیب است که عروس و داماد در مقابل کارمند ثبت می ایستند, عروس در سمت چپ داماد است. داماد باید همیشه دست راست خود را آزاد نگه دارد. شاهدان عروس و داماد در دو طرف زوجین قرار میگیرند . کارمند ثبت با توجه به قانون مدنی وظایف عروس و داماد را ذکر میکند. سپس عقدنامه را به عروس و داماد تحویل میدهد.

مطلب پیشنهادی  خواستگاری موفق و عوامل موثر بر آن (مخصوص خانم ها) – قسمت اول

 

 • مراسم ازدواج مذهبی در کلیسا

http://arooscenter.com

در فرهنگ عروسی فرانسه , فرهنگ و آداب رسوم عروسی در کشور فرانسه این رسم است که عروس و داماد در ابتدا در تالار شهرداری و پس از ثبت ازدواج مدنی, شریفات ازدواج مذهبی را در کلیسا برگزار کنند. بدین صورت که خانوادخه و مهمانان برای مراسم کلیسا اول وارد میشوند. داماد نیز همراه با مادر و عروس همراه با پدرش, با صدای مارس عروسی وارد میشوند.
در پایان خطبه, عروس و داماد و شاهدان امضای خود را ثبت میکنند.
خروج از کلیسا لحظه بزرگی است مثل عکس گرفتن و ریختن سنتی برنج. در حال حاضر ریختن خرده کاغذهای رنگی, گل های کاغذی یا پارچه ای و یا بارانی از گل اسطوخودوس جایگزین برنج شده است.
سپس عروس و داماد برمیگردند به سالن مراسمی که به افتخار زوجین برگزار میشود. مهمانان و همراهان عروس و داماد برای اعلام این خبر خوش بوق ماشین های خود را در خیابان ها به صدا در می آورند.

 

 • پرتاب گل

http://arooscenter.com

در فرهنگ عروسی فرانسه , فرهنگ و آداب رسوم عروسی در کشور فرانسه رسم است که عروس میتواند دسته گلی را که در دست دارد در پایان مراسم عروسی پرتاب کند. این کار باید پشت به دوستان مجرد او صورت گیرد. کسی که این گل پرتاب شده را در میان جمع بگیرد به زودی ازدواج خواهد کرد.

 

عروس سنتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *