شناخت شخصیت پس از ازدواج – مجموعه تدارکات عروسی عروس سنتر

 شناخت شخصیت پس از ازدواج – عروس سنتر امروز عروس سنتر به بررسی مشاوره ازدواج در زمینه شناخت شخصیت زوجین پس از ازدواج می پردازد، این بحث می تواند راه گشای بیساری از روابط ما بین زوجین گردد:   مشاوره ازدواج در شناخت شخصیت اگر چه شناخت شخصیت اصلی در این دوران کمی دیر به […]

 شناخت شخصیت پس از ازدواج – عروس سنتر

امروز عروس سنتر به بررسی مشاوره ازدواج در زمینه شناخت شخصیت زوجین پس از ازدواج می پردازد، این بحث می تواند راه گشای بیساری از روابط ما بین زوجین گردد:

 

مشاوره ازدواج در شناخت شخصیت

اگر چه شناخت شخصیت اصلی در این دوران کمی دیر به نظر می ‌رسد؛ ولی به هر حال زندگی مشترک؛ به ویژه اوایل آن می ‌تواند انسان را در کم کردن اختلافات کمک کند. به دست آوردن نوع شخصیت همسر بعد از عقد و در دوران زندگی مشترک از دو را بسیار ساده ممکن است.

 

الف) گفتگو:

گفتگو با خود همسر درباره‌ی نوع شخصیت او بسیار راه گشا است.

گره‌ای که با دست باز می‌شود، با دهان باز نمی‌ کنند.

 چرا باید به انتظار نشست تا گذر زندگی به ما از روحیات همسرمان خبر دهد؟

خوب است در گفتگوهایی صمیمی از همسرمان بخواهیم تا از حساسیت‌ها و روحیات خاص خود صحبت کند.

خودمان هم بدن این که منتظر بمانیم تا همسرمان در یک گفتگو از روحیات ما جویا شده و یا با واکنش ‌هامان از حساسیت‌ هایمان سردر بیاورد، او را از حساسیت ‌ها و نوع شخصیتی با خبر کنیم تا روند آگاهی از روحیات به درازا نکشد.

شناخت شخصیت
مشاوره ازدواج_arooscenter.ir

 

ب) واکنش ‌ها:

در طول زندگی، کار های ما از سوی همسر مان با واکنش ‌هایی مواجه می‌ شود که نشان ‌دهنده ‌ی نوع شخصیت و روحیات ویژه او خواهد بود؛ مثلاً نسبت به اصرار بر یک خواسته، یا تعلل در اجرای درخواست او، میزان رفت و آمد به خانه ی فامیل، کم حرفی، پر حرفی، آمد و زیاد مهمان و …، همسر ما واکنش‌هایی را خواهد داشت که نشان می ‌دهد نسبت به این موارد و مسائل دیگر چه نوع و تا چه اندازه حساسیت دارد. اگر روحیات و نوع شخصیت را شناختیم، حتماً باید آن را درک کرده و با این کار، مژده‌ی درک متقابل را به همسمران بدهیم.

مطلب پیشنهادی  مشاوره پیش از ازدواج , و نکاتی که باید در مشاوره مطرح کرد

ناگفته نماند که مشکل برخی از زنان یا شوهران، عدم شناخت روحیات همسرشان نیست؛ بلکه مشکل، غرور آن‌ها است که توقع دارند نه تنها همسرشان؛ بلکه تمام عالم سازشان را با میل آن ها کوک کنند (عباسی ولدی، ۱۳۹۱).

شناخت شخصیت
مشاوره ازدواج_arooscenter.ir

 

منبع: عباسی ولدی، م، (۱۳۹۱)، من دیگر ما: مهارت های تربیت فرزند در دنیای امروز، جلد اول، تهران: جامعه الزهرا (س).

 

 

برای استفاده از خدمات مجموعه ی عروس سنتر، ما می توانیم شما را به مشتریان سابق و درخشنده خود معرفی کنیم تا از این طریق بتوانید از تجربه های آنان از خدمات ما بهره برداری نمایید.

هرگونه کپی برداری از این سایت با ذکر نام و لینک عروس سنتر مجاز است.

در صورت کپی برداری بدون منبع، مجموعه ی عروس سنتر هیچ رضایتی در این زمینه نداشته و حرام می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *