ساقدوش به عنوان راهنمای عروس چه وظایفی برعهده دارد؟

 ساقدوش به عنوان راهنمای عروس چه وظایفی برعهده دارد؟ در کشور ما ایران ساقدوش به عنوان راهنمای عروس به کسانی گفته می‌شود که وابستگی خویشاوندی نزدیک با عروس یا داماد دارند. در آذربایجان و یا در زبان ترکی کشورمان واژه ساقدوش یا سولدوش نیز به کار می‌روند. بیشتر این مردم عروس و داماد را تا خانه […]

 ساقدوش به عنوان راهنمای عروس چه وظایفی برعهده دارد؟

در کشور ما ایران ساقدوش به عنوان راهنمای عروس به کسانی گفته می‌شود که وابستگی خویشاوندی نزدیک با عروس یا داماد دارند. در آذربایجان و یا در زبان ترکی کشورمان واژه ساقدوش یا سولدوش نیز به کار می‌روند. بیشتر این مردم عروس و داماد را تا خانه همراهی می ‌کنند و برگزیده ‌ها باارزش را به عروس و داماد یادآوری می‌کنند. در فرهنگ‌های بیگانه و حتی کشور ما بیشتر دخترها و پسرهای مجرد از روی ساقدوش عروس و داماد گزیده می‌شوند.

هدف از انتخاب ساقدوش مجموعه‌ای از بهترین دوستان است که عروس و داماد را در لحظات باارزش عروسی و فرآیندهای آن همراهی کنند و به عبارتی راهنمای عروس و داماد باشند. اگر ساقدوش از دوستان نزدیک باشد که حتما با وظایف خود آشنا هست و می‌داند چطور به دوستش کمک کند یا اگر به وی پیشنهاد داده شده ساقدوش باشد پس بهتر است وظایف یک ساقدوش خوب را بداند و لحظات خاطره انگیز و بیادماندنی برای دوستتش رقم بزند.

 

مشارکت در تهیه گیفت عروس و داماد

برای تصمیم گیری جهت ساخت یا خرید گیفت عروسی ، عوامل زیادی تاثیرگذار هستند که عوامل مهم به قرار زیر هستند : وسع مالی شما ، تعداد مهمانان ، مدت زمان تا عروسی ، ماندگاری گیفت عروسی و… اما چیزی که در اینجا اهمیت فراوانی دارد میزان سلیقه است. بنابراین ساقدوشان انتخابی باید نهایت سلیقه را از خود نشان دهند.

http://arooscenter.com

آماده کردن عروس و داماد

در این ایام عروسی ، به طور طبیعی عروس و داماد هر دو به دلیل مشغله ی فکری بیش از حد بسیار استرس و اضطراب دارند. بنابراین تقویت روحیه و حالات روانی عروس و داماد بر عهده ساقدوشان است. شما به عنوان یک ساقدوش نباید عروس و داماد را د این لحظه تنها بگذارید و همواره نقش راهنمای عروس را ایفا کنند.

ساقدوش به عنوان راهنمای عروس چه وظایفی برعهده دارد؟

لبخند زدن به اطرافیان عروس و داماد

آیا تا به حال شنیده‌اید که لبخند زدن مسری است؟ بله همینطور است. زمانی که ساقدوشان به عنوان راهنمای عروس همواره لبخند بر لب داشته باشند، هم باعث تلطیف فضا و هم سبب خوشرو بودن عروس و داماد و حتی اطرافیان می شود. و جشن عروسی را بیش از پیش دل انگیز می‌کند.

راهنمای عروس

کمک در انتخاب کارت عروسی

انتخاب کارت عروسی و رساندن آن به دست اطرافیان و آشنایان و دوستان  البته زیباترین قسمت عروسی نیز هست چرا که عروس و داماد با شوق و ذوق کارت عروسی شان را به کسانی که دعوت کرده اند می دهند و دیگران را هم در شادی شان سهیم می کنند. انتخاب کارت عروسی بسیار مهم است چرا که به عنوان یک یادگاری نزد همه کسانی که دعوت شده اند باقی می ماند. بنابراین کمک در انتخاب کارت عروسی از وظایف مهم ساقدوشان به عنوان یک راهنمای عروس به شمار می‌رود.

http://arooscenter.com

جمع‌آوری شادباش‌های عروس و داماد

شاباش به معنای شادباش به مقدار پول و یا هدیه‌ای ناچیز گفته می‌شود که در هنگام شادی عروس و داماد از جانب دیگران به عروس و داماد هدیه می‌شود. در بسیاری از موارد عروس و داماد خود قادر به این کار نیستند که به جمع‌آوری این هدیه‌ها بپردازند. بنابراین جمع‌آوری شاباش نیز یکی از مسائل مهم در وظایف ساقدوشان می‌باشد.

 

مطلب پیشنهادی  خدمات مجالس و مراسم عروسی توسط عروس سنتر – قسمت اول

راهنمای عروس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *