مشاوره پیش از ازدواج , و نکاتی که باید در مشاوره مطرح کرد

راهنمای مشاوره پیش از ازدواج , و نکاتی که باید در مشاوره مطرح کرد مشاوره پیش از ازدواج سلام خدمت همراهان همیشگی عروس سنتر , در این بخش نیز راجع به راهنمای مشاوره پیش از ازدواج , و نکاتی که باید در مشاوره مطرح کرد مواردی را بیان میکنیم. شاید بارها این جمله را شنیده باشید که میگویند […]

راهنمای مشاوره پیش از ازدواج , و نکاتی که باید در مشاوره مطرح کرد

مشاوره پیش از ازدواج

سلام خدمت همراهان همیشگی عروس سنتر , در این بخش نیز راجع به راهنمای مشاوره پیش از ازدواج , و نکاتی که باید در مشاوره مطرح کرد مواردی را بیان میکنیم.

شاید بارها این جمله را شنیده باشید که میگویند ازدواج هندوانه دربسته است و تا وقتیکه ۲ نفر با هم زیر یک سقف زندگی نکنند, یه شناخت درستی از هم نمیرسند.

با در نظر گرفتن این جمله, نمیتوان چشم بسته عمل کرد و شناخت دقیق فرد مورد نظر را به بعد از ازدواج موکول کرد. آمارها نشان میدهند, افرادی که پیش از ازدواج در کلاس های مشاوره پیش از ازدواج شرکت میکنند تا حدود ۳۰ درصد از خطر جدایی و طلاق در امان هستند و زندگی شادتری نسبت به دیگر زوج ها دارند.
راهنمای مشاوره پیش از ازدواج , و نکاتی که باید در مشاوره مطرح کرد توصیه میکند که حتما در کلاس های مشاوره شرکت کنید.

مشاوره پیش از ازدواج عجیب نیست.

http://arooscenter.com

 

بسیاری از زوج ها مهارت آموزی و مشاوره پیش از ازدواج را غیر ضروری میدانند و معتقدند که تا زمان جاری شدن خطبه عقد احتیاج به هیچ یک از این مهارت ها ندارند. انسان برای ورود به هر دوره جدیدی از زندگی نیازمند آموزش است, اگر زندگی زناشویی را جدی ترین دوره رشد هر انسان تلقی کنیم, باور اینکه در این دوره نیازمند راهنمایی هستیم عجیب نیست.
بسیاری از زوجین بعد از ازدواج جویای مشاوره هستند و کاهی نیز از کرده خود ابراز ندامت میکنند, برای کاهش آمار طلاق در جامعه باید مشاوره پیش از ازدواج به صورت اجباری و رسمی میان جوانان بوجود آید, تا آن ها با به کار گیری از نکات دریافتی مشاوره ها و مطرح کردن مشکلات خود از بروز بیشتر آن ها بکاهند.

مطلب پیشنهادی  شینیون بسته عروس و تصاویر مربوط به آن | عروس سنتر

 

آگاهی کافی داشته باشید.

بسیاری از افراد از مشاوره پیش از ازدواج کمک نمیگیرند به دلیل اینکه نمیدانند در این جلسات چه مهارت هایی به آن ها آموخته میشود.
در آموزش پیش از ازدواج فرد مهارت گفتگو , حل مسئله, کنترل خشم, مدریت هیجان, مدیریت مهارت ارتباط بین خانواده ها و … را فرا میگیرد. این آموزش ها در بعد از ازدواج نیز قابل ارائه است.

 

عروس سنتر

 

کبوتر با کبوتر, باز با باز

http://arooscenter.com

حتما این ضرب المثل را بارها شنیده اید, اگر بخواهیم ارتباطی بین این ضرب المثل و ازدواج پیدا کنیم به این گونه است که وقتی دو نفر قصد ازدواج با یکدیگر را دارند ضمن شناخت از خصوصیات شخصیتی هم باید از نظر فرهنگی و طبقاتی نیز به یکدیگر شبیه باشند.

یکی از مواردی که در مشاوره پیش از ازدواج مطرح میشود این است که به افراد گفته میشود چه تیپ شخصیتی با چه تیپ شخصیتی دیگر میتواند ازدواج کند, زیرا با نادیده گرفتن این مسئله آسیب های غیرقابل جبرانی به وجود می آید.

هدف گذاری کنید.

در راهنمای مشاوره پیش از ازدواج , و نکاتی که باید در مشاوره مطرح کرد توصیه میشود که هر فرد باید به شناخت دقیقی از خود برسد و دقیقا بداند از زندگی چه میخواهد و برای خود هدف گذاری کند. رشد عقلی و جسمی یکی از پیش شرط های ازدواج است, باید این نکته را در نظر داشته باشید که سن افراد دلیل بر رشد عقلی و شخصیتی نمیباشد, ممکن است فردی ۳۵ ساله هنوز مثل نوجوان ها رفتار کند.

مطلب پیشنهادی  مشاوره ازدواج در زمینه سوالات جلسه اول خواستگاری

قبل از اینکه هر فرد تصمیم به ازدواج داشته باشد باید مشکلات روانی خود را با کمک مشاور حل کند, مثلا یک فرد افسرده یا عصبی نمیتواند ازدواج موفقی داشته باشد. خیلی از افراد عقیده دارند که تا زمانیکه شرایط ازدواج مهیا نشده نباید به مطالعه در این امر مهم پرداخت.
برای داشتن یک ازدواج موفق باید چنین باور نادرستی را کنار گذاشت و قیب از آمدن یک فرد جدید به زندگی, دانسته های خود را افزایش داد.

عروس سنتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *