تغذیه و رژیم غذایی , بهترین توصیه های تغذیه و رژیم غذایی برای داشتن بدنی متناسب

بهترین توصیه های تغذیه و رژیم غذایی برای داشتن بدنی متناسب برنامه تغذیه و رژیم غذایی  مناسب باعث داشتن اندامی متناسب و بدنی سلامت میشود. در برنامه غذایی تمامی افراد سالم چند اصل مهم باید رعایت شود: کربوهیدرات ها, چربی ها, پروتئین ها, آب و ویتامین ها و مواد معدنی باید در مواد غذایی مصرفی به […]

بهترین توصیه های تغذیه و رژیم غذایی برای داشتن بدنی متناسب

برنامه تغذیه و رژیم غذایی  مناسب باعث داشتن اندامی متناسب و بدنی سلامت میشود. در برنامه غذایی تمامی افراد سالم چند اصل مهم باید رعایت شود: کربوهیدرات ها, چربی ها, پروتئین ها, آب و ویتامین ها و مواد معدنی باید در مواد غذایی مصرفی به میزان مورد نیاز بدن وجود داشته باشد.

در رژیم های غذایی که فقط از یکی از این مواد مصرف میشود, بدن دچار عوارض زیادی میگردد. ریزش مو, خراب شدن پوست, شکنندگی ناخن ها, نرم شدن استخوان ها و …دلایل عدم وجود هر یک از مواد غذایی بالا میباشد.

 

کالری واحدی برای اندازه گیری مقدار انرژی موجود در غذاست که جذب بدن میشود. بنابراین این مقدار انرژی باید بر حسب نیاز به بدن برسد. رژیم های غذایی حاوی ذخایر زیاد کالری باعث انباشته شدن ذخایر چربی در بدن شده و موجب اضافه وزن میشود.

در رژیم  غذایی باید نمک, قندهای ساده و چربی ها کم مصرف شوند و از قندهای مرکب (کربوهیدرات ها), سبزیجات, میوه های پوست دار وسبوس آرد نشده زیاد استفاده شود.

رژیم غذایی به معنای محرومیت از غذا خوردن نمیباشد و نباید بدن را از مصرف هیچ ماده ای محروم نگه داشت. بنابراین باید سه وعده غذا در روز خورد, سه وعده درست و واقعی.

عروس سنتر

 

تغذیه و رژیم غذایی

کم کردن وزن

جنسیت, سن, طرز تغذیه و رژیم غذایی در گذشته, وراثت و بهداشت عوامل تاثیرگذار بر کاهش وزن افراد میباشند. پس مقدار انرژی که بدن نیاز دارد را را باید با توجه به عوامل بالا در نظر گرفت.

افراد چاق باید رژیم غذایی خودرا تنظیم نمایند, از غذاهای پر حجم اما کم کالری مصرف کنند, در بین وعده های غذایی نباید پرخوری کنند, احساس رغبت به غذا خوردن را باید از بین ببرند و بعد از رسیدن به وزن ایده آل باید در نگه داری آن کوشا باشند.

بنابراین باید در این راه تصمیم جدی بگیرند, رژیم غذایی دقیق داشته باشند, کمی صبر و تحمل به خرج داده و به برنامه غذایی تعیین شده رژیم خود پایبند باشند.

روش های گوناگونی برای کاهش وزن وجود دارد مانند: رژیم غذایی, مکش چربی, استفاده از داروها, جراحی و ورزش.

تغذیه و رژیم غذایی

تغذیه و رژیم غذایی

رژیم غذایی

این گونه رژیم ها راه بسیار متفاوتی دارد اما آنچه مسلم است باید تمامی موارد لازم و مورد نیاز بدن در این  رژیم غذایی گنجانده شود و به گونه ای نباشد که یک ماده کاملا حذف شده و از ماده ای دیگر به مقدار فراوان استفاده شود.

طب سوزنی

در این روش سوزن هایی را در قسمت های خاص میزنند که باعث از بین رفتن و یا کم شدن اشتها میگردد که همین کار سبب لاغری میشود.

مکش چربی

در سال های اخیر, از این روش بسیار استفاده میشود. اما چون در رفتار تغذیه ای که مشکل اساسی افراد چاق میباشد تغییری ایجاد نشده, معمولا پس از چند ماه بار دیگر به بیش از وزن اولیه اش برمیگردد.

عروس سنتر

مطلب پیشنهادی  شینیون بسته عروس و تصاویر مربوط به آن | عروس سنتر

استفاده از داروها

این داروها شامل داروهای هورمونی ( که به جای چربی ها, عضلات را آب میکنند), داروهای ضد اشتها( اثرات جانبی مانند فشار خون, بی خوابی, افسردگی و افزایش ضربان قلب را به همراه دارد), داروهای دیورتیک ( سبب کاهش آب بدن و دفع ادرار میشود ولی چون بر اثر نوشدن آب جبران میشود و زن به حالت قبلی بازمیگردد) مفید نیست. داروهای مسهل باعث افزایش دفع شده و ضررهای زیادی به همراه دارد.

تغذیه و رژیم غذایی

جراحی

در مواردی مانند: برداشتن چربی از زیر پوست و شکم, جراحی روده ( قسمتی از روده کوچک برداشته میشود), جراحی معده ( قسمتی از معده برداشته میشود), بستن فک به گونه ای که شخص نتواند از لقمه های بزرگ استفاده کند, عمل جراحی صورت میگیرد.

عروس سنتر

 

بهترین رژیم پیشنهادی

رژیم غذایی کم نمک, کم شیرینی, کم چربی, همراه با کربوهیدرات و مواد تفاله دار به مقدار بسیار میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *