مشاوره ازدواج ، دلایل ازدواج موفق ( مشاوره ازدواج برای عروس و داماد)

دلایل ازدواج موفق (مشاوره ازدواج برای عروس و داماد)  شاید در مباحث مربوط به مشاوره ازدواج برای عروس و دامادهای جوان برای شما هم این سوال پیش آمده است که اصلا دلیل اینکه اکثریت جوان‌ها به سمت ازدواج و تشکیل خانواده تمایل دارند چیست و دانستن چه نکاتی برای یک ازدواج موفق لازم و ضروری […]

دلایل ازدواج موفق (مشاوره ازدواج برای عروس و داماد)

 شاید در مباحث مربوط به مشاوره ازدواج برای عروس و دامادهای جوان برای شما هم این سوال پیش آمده است که اصلا دلیل اینکه اکثریت جوان‌ها به سمت ازدواج و تشکیل خانواده تمایل دارند چیست و دانستن چه نکاتی برای یک ازدواج موفق لازم و ضروری به نظر میرسد.

عروس سنتر این بار چند دلیل حائز اهمیت در این باب را برای شما تهیه کرده است.  امید است که با راهنمایی و مشاوره ازدواج ما بهترین زندگی و ازدواج را برای خود به ارمغان آورید.

 

 شریک شدن با دیگری در زندگی انگیزه رایج و پسندیده‌ای برای پیوند زناشویی است.  همدلی و همراهی به این معنی است، که در گذر زندگانی شریک و همراهی داشته باشیم.

هر چند برخی از مردم به اشتباه تصور می‌کنند که پیوند زناشویی به‌تنهایی آن‌ها پایان خواهد داد. نیاز به عشق و صمیمیّت، با نیاز به همنشینی و همراهی همبستگی دارد.  مهرورزی اصیل و راستین برای آدمیان هدیه‌ای شگفت انگیز است. در زندگی زناشویی هم زن و هم مرد هر دو باید حقوق انسانی یکدیگر را رعایت کنند و توجه کنند که از لحظه‌ای که پیوند زناشویی بسته می‌شود.

دوره‌ی تازه‌ای از زندگی آغاز می‌شود که باید با همکاری و همدلی زن و شوهر ادامه پیدا کند.  اینجا هم مرد و هم زن باید خواسته‌های فردی خود را به خواسته‌های خانوادگی تبدیل کنند. به خاطر یکدیگر از بعضی مطالب چشم بپوشند و همواره سعی کنند در محیط خانواده همسری به معنای همدلی و همراهی باشد. به زودی با اندکی خویشتن‌داری، همدلی در خانواده یک امر عادی و طبیعی خواهد شد.

البته مسئولیت‌های مرد و زن اگرچه هر دو در یک جهت، یعنی در جهت تحکیم خانواده و تأمین سعادت آن است، اما تفاوت‌هایی باهم دارد. تأمین مخارج خانواده به عهده‌ی شوهر و مدیریت داخل و گرم و با نشاط نگاه داشتن محیط خانواده را بیشتر زن بر عهده دارد.  برای اطلاع از چگونگی تشخیص این مورد قبل از ازدواج بهتر است که به مشاوره ازدواج مراجعه فرمایید.

 

مطلب پیشنهادی  آموزش کاشت ناخن با پودر به صورت مرحله ای در سایت عروس سنتر

مشاوره ازدواج

 

برهان مناسب دیگر، جایگاهی است که ازدواج برای رشد فرد به عنوان یک انسان فراهم می‌کند.

اگر یکی از دو نفر تنها به فکر رشد خود و دلبستگی‌ها، حرفه‌ و نیاز خود به شهرت و موفقیت باشد، ازدواج نمی‌تواند بقای محکم و اصیل داشته باشد.

یا حداقل بقای رضایت بخشی نخواهد داشت. اما شریک شدن در موفقیت‌های یکدیگر و حمایت اصیل و صمیمانه می‌تواند ارتباط را تقویت کند و به آن ثبات بدهد. مشاوره ازدواج دلایل منطقی و همچنین راهنمایی‌های بسیار ارزنده‌ای در این باره در اختیار شما تازه عروس و دامادها قرار می‌دهد و ذاکر این نکته است که ازدواج مناسب می‌تواند بهترین فرصت برای موفقیت هر دو نفر باشد.

 

مشاوره ازدواج

 

ازدواج منبع با ثباتی برای ارضای جنسی هر دو نفر است و راهی است مشروع و مجاز برای بروز هیجانات و رفتارهای جنسی.

اما اگر ارتباط جنسی دلیل اصلی ازدواج باشد، معمولاً با ازدواج موفقی روبه‌رو نخواهیم شد. روابط جنسی بخش بااهمیت از زندگی مشترک را تشکیل می دهند. این روابط و نقش آن ها در تحکیم بنیان خانواده و پرهیز از اختلافات در ادیان، مذاهب و مکاتب مختلف در سراسر جهان مورد تاکید قرار گرفته است. چگونگی ارتباط جنسی در آغاز زندگی زناشویی، خاطرات تعیین کننده ای را برای کل دوران زندگی فرد به به وجود می آورد.

اگر زندگی زناشویی خوب شروع شود، برای زوج تصور خوب بودن این زندگی را ایجاد می‌کند و اگر زندگی زناشویی آغاز مناسبی نداشته باشد، می‌تواند باعث به وجود آمدن احساس ناخوشایند در زوج شود.  در مورد روابط جنسی، اغلب زیبایی عروس و داماد بیشتر مورد توجه طرفین قرار می‌گیرد، بنابراین زوجین جوان لازم است تا به امور زیبایی خود بیش از پیش توجه نمایند.

 

مطلب پیشنهادی  مشاوره ازدواج درباره نظریه روان شناسان در انتخاب همسر

مشاوره ازدواج

 

مسأله‌ی فرزندآوری بسته به نوع آداب و رسوم ازدواج در کشورها و یا حتی شهرهای مختلف یک کشور انجام می‌گیرد.   دلیل رایج دیگر جهت ازدواج صاحب فرزند شدن است. والد شدن البته موهبتی آمیخته با تضاد است. از یکسو تربیت فرزند وظیفه‌ای سخت و اغلب حتی دلسرد کننده است اما از طرف دیگر کاری بسیار رضایت آور است.

وقتی فرزندان بزرگ می‌شوند و به حد کافی مستقل می‌شوند، اکثر والدین بیان می‌کنند که این تجربه برای همه‌ی عمر آنها کافی بوده است و دیگر نمی‌خواهند که صاحب فرزند شوند. اما اغلب خواهند گفت، که اگر یکبار دیگر به دنیا بیایند باز هم تصمیم به داشتن فرزند خواهند گرفت. هر فردی نمی‌تواند پدر یا مادرخوبی باشد و این البته وظیفه‌ای دشوار است. آمدن فرزند می‌تواند بر ازدواج تأثیر مثبت و یا به عکس تأثیر منفی و مخرب داشته باشد. زوج‌هایی که با موفقیت فرزندان خود را بزرگ کرده‌اند، انسجام با اهمیتی بین خود ایجاد می‌کنند و از آنچه که با هم انجام داده‌اند، احساس افتخار و غرور می‌کنند. فرزندان میوه های زندگی و ادامه حیات پدران و مادران هستند.

وقتی به دنبال یک ازدواج و انتظار نه ماهه کودکی به دنیا می‌آید، خانواده وارد مرحله‌ی جدیدی از زندگی و احساس مسئولیت می‌شود. پایه‌های خانواده محکم‌تر می‌شود، زندگی شیرین‌تر می‌گردد و در همان حال امیدها و آرزوهای مادر و پدر در نیک‌بختی فرزند تجسم پیدا می‌کند. اگر فرزند خوب و سالمی تربیت شود خانواده از نظر روحی و روانی در بهترین سطح قرار  می‌گیرند.

 

مشاوره ازدواج

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *