آرایشگاه عروس و رعایت نکاتی برای مراقبت پزشکی

آرایشگاه عروس و رعایت نکاتی برای مراقبت پزشکی   حتماً تاکنون برای شما نیز پیش آمده که به دنبال یک آرایشگاه عروس خوب برای مجلس عروسی و یا نامزدی خود باشید. آرایشگاهی که دارای ویژگی‌‌های خاصی از جمله؛ رعایت بهداشت و سلامت، متد میکاپ خاص و چشم‌گیر، خدمات و ارائه‌دهندگان برگزیده، سالن بسیار شیک برای فیلم‌برداری […]

آرایشگاه عروس و رعایت نکاتی برای مراقبت پزشکی  

حتماً تاکنون برای شما نیز پیش آمده که به دنبال یک آرایشگاه عروس خوب برای مجلس عروسی و یا نامزدی خود باشید. آرایشگاهی که دارای ویژگی‌‌های خاصی از جمله؛ رعایت بهداشت و سلامت، متد میکاپ خاص و چشم‌گیر، خدمات و ارائه‌دهندگان برگزیده، سالن بسیار شیک برای فیلم‌برداری و… باشد. این بار مطالبی برای شما دوستداران همیشگی عروس سنتر درباره یک آرایشگاه سالم، بهداشتی و تمیز تعبیه کرده‌ایم:

۱- استفاده از پیش‌بند:

از مواردی که بسیاری از آرایشگران نیز بدان توجه زیادی دارند، استفاده از پیش‌بند است. برای هر یک از مراجعه‌کنندگان به آرایشگاه عروس باید پیش‌بند خاصی آماده شود. در این صورت امکان انتقال بیماری‌ها از شخصی به شخص دیگر کاهش می‌یابد.

آرایشگاه عروس

 

۲- استفاده از وسایل یکبار مصرف

همچنین برای رنگ‌ کردن و هایلایت کردن موها نیز باید از کلاه‌های مخصوص و جداگانه برای هر شخصی استفاده گردد. برخی آرایشگران پس از هربار استفاده از این کلاه‌ها آن را برای استفاده‌ی مجدد با الکل‌های مخصوص شستشو می‌دهند. ولی توصیه‌ی عروس سنتر استفاده از فویل‌های یکبار مصرف برای رنگ‌ کردن و هایلات‌ کردن موها می‌باشد.

همچنین چنانچه بیان شد برای تاتو کردن نیز بهتر است از سوزن‌های یک بار مصرف استفاده شود و به تبع آن برای موم اندازی و اپیلاسیون بدن لازم است تا از وسایل یکبار مصرف و دورریختنی استفاده گردد.

آرایشگاه عروس و رعایت نکاتی برای مراقبت پزشکی

 

۳- استفاده از پمادهای ضد حساسیت

نکته‌ی دیگری که باید آرایشگران حرفه‌ای مدنظر داشته باشند، موارد مربوط به اپیلاسون و اصلاح صورت است. برخی از مراجعه‌کنندگان حساسیت زیادی نسبت به ابزار اپیلاسون نظیر بند و موم دارند. در این گونه موارد آرایشگران باید توجه داشته باشند که برای جلوگیری از بروز حساسیت شدیدتر و بیماری‌های پوستی در این افراد لازم است تا از الکل‌های ضدعفونی کننده و پمادهای ضد التهاب استفاده نمایند.

توصیه‌ی عروس سنتر به شما عروس‌های گرامی این است که قبل از مراجعه به آرایشگاه عروس وسایل آرایشی را شخصاً به همراه داشته باشید. وسایلی نظیر موچین، پمادی که پوست شما به آن عادت دارد، شانه مخصوص خود و…

در اینجا به آرایشگران توصیه می‌شود که به جای استفاده از پمادهای شیمیایی برای جلوگیری از التهاب پوست مشتریان خود از ژله آلوئه ورا استفاده نمایند. ژل آلوئه ورا نه تنها آسیب‌ها و قرمزی پوست را تسکین می‌دهد، بلکه باعث آبرسانی به پوست نیز می‌گردد. همچنین ویتامین E یا روغن تی تری نیز برای این کار مناسب است. این روغن نسبت به التهاب پوست بسیار کاربردی می‌باشد. و نیز پمادهای موضعی که حاوی پلی میکسین B سولفات، نظیر bacitracin zinc و Neosporin باشند برای استفاده بر روی پوست بعد از اپیلاسیون و کاهش جوش‌های ناشی از اپیلاسون مؤثر است.

آرایشگاه عروس و مراقبت پزشکی

 

مطلب پیشنهادی  رقص عروس و داماد و تصاویر مربوط به آن در سایت عروس سنتر

۴- شانه، قیچی و حوله مخصوص

وسیله‌ی دیگری که در آرایشگاه عروس کاربرد زیادی دارد قیچی است. قیچی پس از هر بار کوپ و استفاده برای کوتاهی موها باید با الکل ضدعفونی شود و در پایان هر روز نیز در دستگاه‌های مخصوص ضدعفونی که در آرایشگاه عروس کاربرد دارد (دستگاه اتو کلاو) استریل شود.

برای شانه‌ها هم همینطور است. شانه‌ها هم پس از هر بار استفاده باید شسته و در ظرف محتوی الکل نگهداری شوند. در آرایشگاه‌های معتبر هنگامی که مراجعه‌کننده به آرایشگاه وارد می‌شود هم شانه و هم حوله مخصوصی به وی اعطا می‌شود تا در مراجعات بعدی آن‌ها را به همراه داشته باشد.

آرایش عروس

همیشه به خاطر داشته باشید که صرف هزینه برای سلامتی از مهم‌ترین هزینه‌های سالمی است که هر خانمی باید در طی مراحل زندگی خود نسبت به آن آگاهی داشته باشد. بنابراین همیشه به سراغ آرایشگاه‌های معتبر و بهداشتی بروید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *