آداب ، رسوم و فرهنگ انتخاب تالار عروسی در شبی به یاد ماندنی

آداب ، رسوم و فرهنگ انتخاب تالار عروسی آداب ، رسوم و فرهنگ انتخاب تالار عروسی یکی از مهمترین و اساسی ترین بخش های برنامه ریزی مراسم عروسی میباشد. در این بخش از عروس سنتر  به آداب ، رسوم و فرهنگ انتخاب تالار عروسی  می پردازیم به امید اینکه مورد پسند شما کاربران محترم قرار بگیرد. […]

آداب ، رسوم و فرهنگ انتخاب تالار عروسی

آداب ، رسوم و فرهنگ انتخاب تالار عروسی یکی از مهمترین و اساسی ترین بخش های برنامه ریزی مراسم عروسی میباشد.

در این بخش از عروس سنتر  به آداب ، رسوم و فرهنگ انتخاب تالار عروسی  می پردازیم به امید اینکه مورد پسند شما کاربران محترم قرار بگیرد.

از کی برای انتخاب تالار برنامه ریزی داشته باشیم؟

حداقل شش ماه قبل از تاریخ برگزاری عروسی باید بسیاری از نکات ریز و درشت را در نظر بگیرید و معیارهای انتخاب خود را مد نظر داشته باشید. در ادامه این بخش از عروس سنتر برخی از مهمترین معیارها برای انتخاب تالار یا باغ عروسی را مطرح میکنیم.

 

موقعیت و دسترسی شهری

تالار محل برگزاری جشن عروسی شما باید از نظر جغرافیایی و دسترسی به شهر در وضعیت مناسبی قرار داشته باشد, چون در هر صورت مهمانان شما باید این مسیر را طی کنند و اگر دسترسی به محل برگزاری مراسم عروسی به دلایلی مانند: ترافیک و یا واقع شدن در خارج از شهر, مشکل باشد باعث کلافگی و خستگی مهمانان شما خواهد شد.

مورد مهم بعدی این است که تالار یا باغ محل برگزاری مراسم عروسی را در نزدیکی آرایشگاه و آتلیه عکاسی خود انتخاب کنید چون خود شما هم باید این مسیر را طی کنید و چنانچه این اماکن از هم دور باشند احتمال اینکه در جشن خود دیر حاضر شوید وجود خواهد داشت و هیچ چیز بدتر از این نیست که عروس و داماد موقع شام به جشن خود برسند.

مطلب پیشنهادی  انتخاب لباس عروس و خاطره ای دل انگیز از مراسم عروسی

ظرفیت سالن پذیرایی تالار عروسی

وسعت تالار یا باغ محل برگزاری عروسی شما با تعداد مهمانان ارتباط مستقیم دارد. اگر تعداد آن ها کم است سالن بزرگ و وسیع برای برگزاری عروسی شما مناسب نیست, چرا که مهمانان در سالن پراکنده میشوند و عروسی شما خلوت و سرد به نظر می آید.

در ضمن از مسئول تالار یا باغ سوال کنید که در صورت لزوم آیا صندلی اضافه برای پذیرایی دارند یا خیر؟

سقف تالار عروسی

سقف سالن یا تالار عروسی باید بلند باشد. سالن ها با سقف کوتاه دلگیر هستند و مهمانان احساس خوبی نخواهند داشت, سقف تالار یکی از نکات مهمی است که در هنگام انتخاب آن باید دقت بیشتری شود.

پارکینگ اتومبیل ها

پارکینگ یکی از مهمترین امکاناتی است که باید به آن توجه کنید. تالار عروسی یا باغی که مراسم را در آن برگزار میکنید حتما باید مجهز به پارکینگ برای اتومبیل ها باشد. بیشتر مهمانان شما با اتومبیل های شخصی به عروسی می آیند و علاقه ندارند مدت زمان زیادی را در اطراف تالار عروسی دنبال جای پارک بگردند و در آخر نگران امنیت اتومبیل خود باشند.

روکش صندلی ها و رومیزی ها

آداب ، رسوم و فرهنگ انتخاب تالار عروسی

در هنگام انتخاب باغ یا تالار عروسی به رنگ و جنس روکش ها و رومیزی ها دقت کنید. در ضمن حساسیت خود را به مدیر تالار نسبت به تمیز بودن آن ها اعلام کنید و روی این موضوع پافشاری کنید که حدالامکان روز قبل از مراسم عروسی آن ها شسته و تمیز باشند.

میز شام عروس و داماد

آداب و رسوم و فرهنگ عروسی در انتخاب تالار عروسی

معمولا تالارهای عروسی برای عروس و داماد یک میز جداگانه در نظر میگیرند و آن را با گل و شمع تزئین میکنند. برخی از تالارها هزینه این میز را جداگانه حساب میکنند, اگر از نظر هزینه مشکلی نداشته باشید ایده خوبیست و میتواند شکلی رمانتیک به مجلس شما بدهد.

مطلب پیشنهادی  لباس عروس دکلته برای چه عروس خانم هایی مناسب است؟

هزینه های تالار عروسی

در آداب و رسوم عروسی در انتخاب تالار عروسی معمولا محاسبه هزینه ها به این صورت است که در هنگام عقد قرارداد, قسمتی از هزینه را به عنوان بیعانه پرداخت و تاریخ رزرو را مشخص میکنید. حدود یک هفته قبل از مراسم, دو سوم هزینه ها را پرداخت میکنید و شب عروسی وقتی مطمئن شدید همه چیز به دلخواه شماست و مشکلی در ارائه خدمات نیست, تسویه حساب نهایی را انجام میدهید.

عروس سنتر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *