کاشت ناخن روش ها و عوارض

کاشت ناخن روش ها و عوارض با سلام به بازدید کنندگان وب سایت عروس سنتر. کاشت ناخن به دلایل مختلفی انجام می‌شود، بعضی از خانم‌ها فقط برای طراحی ناخن و ماندگاری آن و بعضی از آنها برای پوشاندن مشکلات ناخنهایشان این کار را انجام می‌دهند. روشهای کاشت بسیار متفاوت هستند. خانم‌ها به دلایل مختلفی کاشت […]

کاشت ناخن روش ها و عوارض

با سلام به بازدید کنندگان وب سایت عروس سنتر. کاشت ناخن به دلایل مختلفی انجام می‌شود، بعضی از خانم‌ها فقط برای طراحی ناخن و ماندگاری آن و بعضی از آنها برای پوشاندن مشکلات ناخنهایشان این کار را انجام می‌دهند. روشهای کاشت بسیار متفاوت هستند.

خانم‌ها به دلایل مختلفی کاشت ناخن انجام می‌دهند؛ برخی صرفا برای زیبایی و برخی دیگر به دلیل مشکلات ناخن‌های‌شان و برای پوشاندن ناخن‌هایی که به گفته خودشان رنگ و روی زیبایی ندارد انواع کاشت را تجربه می‌کنند.

کاشت ناخن روش ها و عوارض- arooscenter

کاشت ناخن پودری

 • بهترین و مناسب‌ترین نوع کاشت، هم از نظر زیبایی و هم از نظر مقاومت، این نوع است.
 • اول ناخن مصنوعی روی ناخن قرار می‌گیرد و به اندازه مورد نیاز کوتاه می‌شود. بعد از زدن ضد قارچ، مواد کاشت را روی آن می‌زنند. در آخر کار سوهان کاری دقیقی روی ناخنها انجام می‌شود.
 • هر بار ترمیم در این روش حدود یک ساعت تا یک ساعت و نیم وقت می‌برد.

کاشت ناخن قالبی

 • این نوع کاشت بی‌کیفیت‌ترین نوع کاشت است و روش آن بدین صورت است که مواد کاشت روی ناخن مصنوعی قرار می‌گیرد و بعد از ضد قارچ زدن روی ناخن، ناخن مصنوعی را روی ناخن فشار می‌دهند تا بچسبد سپس ناخن مصنوعی را می‌کنند.
 •  بعد از مدتی ناخن به اصطلاح هوا می‌گیرد و ماندگاری کمتری دارد و همین طور اینکه به دلیل ضخیم بودن، حالت طبیعی ندارد.
 • کسانی که ناخن‌های پراکنده دارند و ناخنهایشان یک شکل نیست، این روش برایشان مناسب نیست. این مدل کاشت به دلیل قالبی بودن احتیاج به آن دارد که ناخن‌های هر دو دست یک شکل باشد، تا مرتب دیده شود.

کاشت ناخن ژله‌ای

 • شیوه‌ی این مدل کاشت با کاشت پودری یکسان است و فقط مواد آنها متفاوت است.
 • مواد ژله‌ای را که به صورت آماده خریداری می‌شود، بعد از ضد قارچ زدن، روی ناخنها میزنند. برای خشک شدن این مواد، دست را در دستگاه یووی می‌گذارند.
 • ناخن هیچ آسیبی ندیده و به رشد خودش ادامه می‌دهد و فرد آن را ترمیم می‌کند. 

 کاشت ناخن میکس

 • این نوع کاشت ترکیبی از دو نوع کاشت ژله‌ای و پودری است.
 • بعد از ضد قارچ، کاشت پودری انجام می‌شود و بعد از آن نیز لایه‌ای از ژله را روی ناخن قرار می‌دهند. این نوع کاشت بسیار محکم و زیبا نسبت به بقیه مدل‌ها و همینطور کمی گرانتر است.
 • تفاوت کلی بین ناخنهای دست و ناخنهای پا وجود ندارد. اما از آنجایی که ناخنهای پا در فضای بسته‌ای هستند، بسیار آسیب‌پذیرترند و همینطور آنکه رعایت بهداشت هم در ناخنهای پا دشوارتر است، به همین دلیل ممکن است که کاشت ناخن در پا خطرناک باشد.

کاشت ناخن روش ها و عوارض- arooscenter

نکات روش های کاشت ناخن

 1. کاشت قالب به افرادی که زمان کمتری برای رسیدگی به ناخن‌های‌شان دارند توصیه می‌شود. ازآنجا که در این نوع کاشت باید کمترین تماس را با آب داشت، خانه‌دارها از انتخاب این نوع کاشت پرهیز کنند. این نوع کاشت  زمان کمتری نیاز دارد، به   سوهان‌کشی نیاز ندارد و   نظم بسیار خوبی بین کاشت ۱۰ انگشت ایجاد می‌کند.
 2. کاشت پودری زمانبر است و در هر بار ترمیم حدود یک ساعت تا یک ساعت و نیم زمان شما را می‌گیرد و هر انگشت به صورت جداگانه و زمان‌بر احتیاج به سوهان‌کشی دارد، این کاشت برای کسانی که وقت و حوصله کافی ندارند توصیه نمی‌شود. بهترین نوع کاشت همین نوع پودری است. 
 3. به‌طور کلی بهترین شیوه کاشت پودر با قلم است زیرا شما می‌توانید انواع ناخن‌ها را به‌راحتی کاشت کرده و مشکلات ناخن را برطرف کنید. همچنین محکم‌تر و مقاوم‌تر از کاشت قالب است و کمتر هوا می‌گیرد و شما به راحتی می‌توانید فرم مورد نظر خود را به آن بدهید.
 4. کاشت پودری کاشتی است که 80درصد در کل ایران انجام می‌شود. کاشت‌های ژله‌ای 15درصد و کاشت‌های دیگر تنها 5 درصد مخاطب دارند. کاشت پودری کاشت مادر است و اکثرا با کاشت‌های دیگر ترکیب می‌شود و دوام بیشتری دارد.البته دوام هر کاشتی به نحوه و نوع اجرای آن نیز بستگی دارد.
 5. کاشت ژله‌ای ناخن کاشت زیبایی است که در مناطق شرجی دوام بیشتری دارد اما اگر مواد کاشت ناخن مطلوب و مناسب باشد در هر هوایی چه خشک و چه شرجی تا یک ماه دوام می‌آورد. کاشت‌های دیگر هم ترکیبی است یا با مواد مختلف و شیوه‌های متفاوت  مثل کاشت دیپینگ، کاشت سیلک یا کاشت فیبری انجام می‌شود.
مطلب پیشنهادی  زیبایی ناخن ها با مدل های مختلف چگونه میسر است؟

مهم‌ترین و شایع‌ترین مضرات کاشت ناخن حساسیت و آلرژی به چسب نگهدارنده قالب کاشت ناخن است یکی دیگر از آسیب‌ها این است که وقتی افراد کاشت ناخن دارند و می‌خواهند یک شی‌ء را بلند کنند به دلیل بلند بودن ناخن و فاصله‌ای که از سطح سر انگشتان دارد باعث می‌شود ناخن به سمت عقب برگردانده شود، این اتفاق در ناخن‌هایی که کاشت ندارند اما بلند هستند هم اتفاق می‌افتد  و در نهایت به بیماری به نام جدا شدن ناخن از بستر منجر می‌شود.

به کسانی که بیماری عفونی و قارچی دارند توصیه می‌شود که کاشت انجام ندهند چون این کار باعث می‌شود فرد پیشرفت بیماری خود را از چشم دور کند. کسانی هم هستند که مستعد عفونت هستند و سیستم دفاعی بدن ضعیفی دارند و چون آنها خودشان مستعد تمام بیماری‌های ناخن هستند، با این کار بیماری را تسریع می‌کنند.

کاشت ناخن روش ها و عوارض- arooscenter

علاوه بر پُرهزینه بودن، کاشت ناخن در زمانی حدود ۲ ساعت انجام می‌شود. برای این منظور سطح ناخن به وسیله سوهان‌های برقی تراشیده می‌شود تا جایی که تنها لایه بسیار نازکی از ناخن باقی بماند. علت این تراشیدن این است که وقتی از ژل یا پودرهای مخصوص برای فرم دادن به ناخن استفاده می‌کنند، ظاهری برجسته نداشته باشد.

استفاده از ناخن‌های مصنوعی و کاشت ناخن، عوارضی همچون عفونت های معمولی و قارچی، درماتیت (اگزمای تماسی) تغییر شکل صفحه ناخن، شکنندگی و حتی از بین رفتن صفحه اصلی ناخن را به دنبال خواهد داشت.

همچنین، کاشت ناخن‌های مصنوعی باعث تغییر رنگ ناخن، التهاب دور ناخن، خط خط شدن و خرد شدن ناخن و کنده شدن لبه آزاد ناخن از بستر می‌شود.

مطلب پیشنهادی  درمان خانگی موخوره و روش های آن در سایت عروس سنتر

افزایش طول ناخن‌ها ممکن است به وسیله ناخن‌های پلاستیکی که کل ناخن یا انتهای ناخن را می‌پوشاند انجام شود. این ناخن‌های مصنوعی با چسب‌هایی چسبانده می‌شوند که حاوی methacrylate هستند که ماده‌ای حساسیت‌زاست و ممکن است باعث شکاف و ترک ناخن شود.

دکتر بلیغی معتقد است: «پوشاندن ناخن‌ها به وسیله چسب به دلیل وجود آکریلات در ترکیبات آنها از لحاظ طبی و پزشکی عوارضی نظیر پوسته‌ریزی، تغییر بافت ناخن و عفونت‌های قارچی به خصوص کاندیدا را به وجود می‌آورد و به جز در افرادی که بافت ناخن در آنها به دلیل ژنتیکی یا بیماری از بین رفته است ، توصیه نمی‌شود.»

بر اساس گزارش های موجود، چسب‌هایی که برای چسباندن ناخن‌های مصنوعی به کار می‌روند، به دلیل آزاد کردن سم سیانید و بخار ناشی از آن می‌تواند باعث مسمومیت و حتی فوت افراد آرایشگر شود.

برای استفاده از خدمات مجموعه ی عروس سنتر، ما می توانیم شما را به مشتریان سابق و درخشنده خود معرفی کنیم تا از این طریق بتوانید از تجربه های آنان از خدمات ما بهره برداری نمایید.

هرگونه کپی برداری از این سایت با ذکر نام و لینک عروس سنتر مجاز است.

در صورت کپی برداری بدون منبع، مجموعه ی عروس سنتر هیچ رضایتی در این زمینه نداشته و حرام می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *