اکستنشن مو چگونه انجام می شود ؟

اکستنشن مو چگونه انجام می شود ؟ امروزه بازار تبلیغات آنلاین و کاغذی اکستنشن مو داغ شده است. اما اکستنشن مو چیست، انواع اکستنشن مو و مضرات و فواید آن چیست؟ در ادامه مطلب می توانید پاسخ سوالات خود را مشاهده کنید. اکستنشن مو که نام انگلیسی آن Hair Extensions  است ، به معنی افزودن طول و حجم مو است. […]

اکستنشن مو چگونه انجام می شود ؟

امروزه بازار تبلیغات آنلاین و کاغذی اکستنشن مو داغ شده است. اما اکستنشن مو چیست، انواع اکستنشن مو و مضرات و فواید آن چیست؟

در ادامه مطلب می توانید پاسخ سوالات خود را مشاهده کنید.

اکستنشن مو که نام انگلیسی آن Hair Extensions  است ، به معنی افزودن طول و حجم مو است.

جالب است بدانید که اکستنشن‌ها به دو شکل مصنوعی و موی طبیعی انسان هستند و اکستنشن مو فقط برای بلند کردن قد مو استفاده نمی‌شود بلکه با کمک آن‌ها  می‌توان به موها رنگ و حجم داد.

اگر به اکستنشن مو علاقه مندید بدانید که با کمک اکستنشن می‌توانید در هر زمان موهایی بلند، ضخیم و خوش حالت را به لابه لای موهای طبیعی خودتان اضافه کنید.

با استفاده از اکستنش‌های حرفه ای علاوه بر بلند کردن قد موها می‌توان رنگ‌ها و هایلایت‌های جدید را بر روی مو های خود پیاده کنید.

اکستنشن مو چگونه انجام می شود ؟ - arooscenter-com

انواع متد های اکستنشن مو

از ساده‌ترین روش‌های اکستنشن، این گونه است که ابتدا یك دسته ی باریك از موهای شما جدا م کنیم و كمی بالاتر از ریشه موها، محلول چسبناك خاصی می مالیم و یك دسته ی باریك از موهای اكستنشن روی آن قرار می دهیم.
سپس به وسیله گیره یا انبرك ویژه‌ای، این موها به هم فشرده شده و حرارت انبرك، چسب را ذوب كرده و موهای مصنوعی به موهای طبیعی چسبانده می شوند.

اکستنشن دوختی
در روش دوخت موهای طبیعی را در قسمت‌هایی که قرار است موهای تازه اضافه شود به شکل آفریقایی بافته می شود

و با استفاده از نخ و سوزن مخصوص دوخت اکستنشن، موهای مصنوعی به این قسمت دوخته می شود.

مطلب پیشنهادی  انواع تاج عروس ، تل عروس و جواهرات به کار رفته در آن ها

معایب و آسیب وارد شده به سر در این مورد نسبت به روش چسبی بسیار کمتر است چون مواد شیمیایی روی موها زده نمی‌شود و حرارت هم داده نمی‌شود.

اکستنشن کلیپسی
اگر برای نصب موی متری از سنجاق ها استفاده شود، ردیف اول مو را پوش داده و بعد تافت زده می شود بعد موی متری با سنجاق نصب می‌شود تا از سر خوردن آن جلوگیری شود.

اکستنشن رینگ

در  اکستنشن طبیعی که به روش رینگ معروف است، از انبر و رینگ و قلاب استفاده می‌شود و موهای طبیعی به مو اضافه می‌شود.

یک دسته موی با تقسیم‌بندی صحیح از سر جدا می‌شود و یک رینگ شیردار را توسط قلاب داخل آن کرده، شاخه موی اکستنشن را داخل رینگ کرده و کمی موی اکستنشن و رینگ واشر داری را از ریشه مو در می آوریم و توسط انیر و رینگ واشر دار روی موی سر و اکستنشن فشار می دهیم.

وجود رینگ ممکن است در بعضی افراد ایجاد حساسیت کرده و همچنین سنگینی روی مو معمولا ایجاد می کند.

اکستنشن لاین

این روش به عنوان یکی از تازه ترین و کم خطر ترین روش های اکستنشناست که به جای استفاده از همه ی موها باری نصب اکستنشن تنها از ۲۰ درصد آن ها استفاده می شود.

اکستنشن با استفاده از بافت
به سایر مو ها و از ریشه به مو ها وصل و پیچانده می‌شوند. ضخامت و طول موها بیشتر می‌شود ولی احتمال ریزش مو و آسیب  این روش بیشتر سایر روش‌هاست و علت آن بدین شرح است که موهای اصلی سنگین شده و کشیده می‌شود.

اکستنشن شاخه‌ای و چسبی
موهای شاخه‌ای که قبلاً کراتین خورده و آماده است را با دستگاه اکستنشن لیزری با دستگاه‌های معمولی اکستنشن به مو نصب می‌کنیم.

مطلب پیشنهادی  شینیون بسته عروس و تصاویر مربوط به آن | عروس سنتر

در روش لیزری و معمولی هر دو از کراتین یا همان چسب استفاده می‌شود.

چسب‌های کراتین باقی مانده روی مو را به وسیله ریموور های مو از بین می‌بریم.

اکستنشن مو چگونه انجام می شود ؟ - arooscenter-com

عوارض اکستنشن مو

اکستنشن مو باعث ریزش شدید موها می شود و در نهایت ممکن است به طاسی منجر شود.

یکی از علل مهم ریزش موها بستن زیاد آن ها است.

این نوع ریزش موها در زن هایی که همیشه موهایشان را دم اسبی می کنند یا محکم می بافند بسیار شایع است.

میزان آسیب دیدگی موها، بسته به تعداد دفعات اکستنشن کردن و جنس موها متفاوت است.

اگر ریشه موها آسیب ببیند ممکن است طاسی همیشگی شود و موها دیگر در نقاطی که زیاد تحت کشیده شدن بوده است رشد نکند و استفاده از نرم کننده و دارو به بهبود وضعشان کمکی نکند.

ریزش موها پس از اکستنشن اگرچه چاره ای ندارد، ولی در صورتی که موها را اکستنشن کرده اید، دست کم با مشورت پزشکتان، از مکمل های مو مانند آهن، روی و بیوتین استفاده کنید تا شاید ریزششان کمی کمتر شود.

تشدید سردردهای میگرنی پس از اکستنشن مو در کسانی که مبتلا به میگرن هستند هم وجود دارد. البته در اکستنشن کشیده شدن موها در حدی نیست که باعث سردرد شود، اما وقتی کسی سابقه ابتلا به میگرن را دارد، نباید خطر کند.

اگر کسی سابقه حساسیت دارد و اصرار دارد با وجود این همه عوارض، باز هم موهای نازنینش را برای اکستنشن به آرایشگر بسپرد، دست کم پس از مشورت با پزشک، آزمایش حساسیت را بگذراند تا متوجه شود که نسبت به چسب حساس است یا نه.

مطلب پیشنهادی  رضایت زناشویی و آزمون های مربوط به آن در سایت عروس سنتر

اکستنشن مو باعث می‌شود، فولیکول‌ها تحت کشش قرار گرفته و به ریشه مو آسیب زده و موجب ریزش مو می‌شود.

با بیان اینکه رشد موها پس از ۶ سالگی به حالت طبیعی درمی آید بستن موی دختر بچه‌ها به صورت دم خرگوشی باعث ایجاد آسیب در ریشه مو شده، عوارض آن پس از سن ۲۰ تا ۳۰ سالگی به صورت کاهش حجم موها نمایان می‌شود.

میزان آسیب‌دیدگی موها، بسته به تعداد دفعات اکستنشن کردن و جنس موها متفاوت است. اگر ریشه موها آسیب ببیند ممکن است طاسی همیشگی شود و موها دیگر در نقاطی که زیاد تحت کشیده‌ شدن بوده ‌است رشد نکند و استفاده از نرم‌ کننده و دارو به بهبود وضعشان کمکی نکند.

استفاده از شامپوهای ویتامینه و ویتامینه کردن موها تنها جنبه تبلیغاتی دارد و مصرف این مواد به دلیل دارا بودن مواد نرم کننده تنها بر روی ساقه مو اثر می‌گذارد و هیچ تاثیری بر ریشه مو و تقویت فولیکول‌ها ندارد.

اکستنشن مو چگونه انجام می شود ؟ - arooscenter-com

برای استفاده از خدمات مجموعه ی عروس سنتر، ما می توانیم شما را به مشتریان سابق و درخشنده خود معرفی کنیم تا از این طریق بتوانید از تجربه های آنان از خدمات ما بهره برداری نمایید.

هرگونه کپی برداری از این سایت با ذکر نام و لینک عروس سنتر مجاز است.

در صورت کپی برداری بدون منبع، مجموعه ی عروس سنتر هیچ رضایتی در این زمینه نداشته و حرام می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *