آداب و رسوم خواستگاری

آداب و رسوم خواستگاری با سلام خدمت بازدید کنندگان وب سایت عروس سنتر. در این قسمت از وب سایت عروس سنتر ، می خواهیم به این مبحث بپردازیم که آداب و رسوم خواستگاری چیستند؟ زمان صحبت چقدر باشد؟ با توجه به حضور خانواده ها در جلسه خواستگاری و انتظار آنان برای پایان یافتن گفت و گوی […]

آداب و رسوم خواستگاری

با سلام خدمت بازدید کنندگان وب سایت عروس سنتر.

در این قسمت از وب سایت عروس سنتر ، می خواهیم به این مبحث بپردازیم که آداب و رسوم خواستگاری چیستند؟

زمان صحبت چقدر باشد؟

با توجه به حضور خانواده ها در جلسه خواستگاری و انتظار آنان برای پایان یافتن گفت و گوی دختر و پسر برای جلوگیری از خستگی آن ها جلسه اول نباید مدت زمان زیادی طول بکشد و باید در طولانی ترین حالت بین 1 الی 2 ساعت تمام شود.

البته این زمان برای آشنایی بسیار کم است ولی این زمان فقط مربوط به جلسه ی اول است.

پاسخ ها کوتاه باشد یا بلند؟

بلندی و کوتاهی پاسخ بستگی به نوع سوال دارد، ولی طولانی کردن و تجزیه و تحلیل کردن زیاد اطلاعات منفی به طرف مقابل می دهد.

مانند پرحرف بودن طرف مقابل! کما این که اشخاص پرهیجان به هنگام گفتگو و با جزئیات بیشتری سخن می گویند.

از آداب و رسوم خواستگاری ، همچنین کوتاه پاسخ دادن باعث ایجاد این تصور می شود که طرف مقابل بسیار منزوی است و توانایی ارتباط برقرار کردن در حد ساده را ندارد.

آداب و رسوم خواستگاری-arooscenter-com

آداب و رسوم خواستگاری

در آداب و رسوم خواستگاری ، چند جلسه خواستگاری کافی است؟

اگر شناخت کافی وجود نداشته باشد، یک جلسه خواستگاری بههیچ وجه کافی نیست. اما به 10 جلسه هم نیازی نیست. جلسات دوم به بعد می تواند به صورت تلفنی و یا نیمه رسمی و البته با نظارت خانواده ها باشد.

روش های کسب اطلاعات در خواستگاری

با چشمانتان اطلاعات بگیرید: بعضی از افراد وقتی که در جلسه خواستگاری شرکت می کنند، فقط از طریق گوش اطلاعات کسب می کنند. یعنی فقط به شنیده ها توجه می کنند.

اما باید توجه کرد که به چشم ها هم می توان اعتماد کرد! شب خواستگاری دختر و پسر باید همدیگر را خوب ببینند.

برخی افراد هیچ گونه حیا در نگاه کردن ندارند. اگر طرف مقابل خیلی راحت به شما نگاه می کند، غیر مستقیم به شما اطلاعات می دهد. اطلاعاتی مثل این که من قبلا راحت بوده ام.

مطلب پیشنهادی  مقدمات خواستگاری

آداب و رسوم خواستگاری-arooscenter-com

حالا یا علت راحت بودن او، نوع کار و شغل اوست و یا این که قبل از شما تجربه دیگری داشته است.

ضمن این که آدم شلخته اگر بهترین لباس را هم بپوشد باز هم در نهایت تصویر ذهنی که از او داریم، شلخته جلوه می کند و پوشش متنوع و مناسب هیچ تغییری در ماهیت وجود او ندارد. پس این دسته از انسان ها را با چشم کشف کنید.

جزیی گویی به جای کلی گویی از آداب و رسوم خواستگاری است.

سوالات هرچه کلی تر باشند، نتایج کلی تر و غیر قابل بررسی خواهند بود.

عاقلانه به جای شاعرانه

بعضی افراد به این دلیل که همیشه در سرزمین رویاها به سر می برند، در هنگام خواستگاری هم به جای فکر کردن، حرف زدن و تصمیم گرفتن واقع گرایانه ، رویایی و شاعرانه به موضوع می نگرند، لذا در یافتن ایده آل خود، به دنبال مدینه ی فاضله و گل بی عیب و نقص هستند.

یقینا این افراد به دو دلیل ضربه می خورند: اول این که چه بسا گزینه های خیلی خوب را به خاطر حساسیت های بی جا از دست می دهند و دلیل دوم این که بعد از ازدواج، با توجه به برآورده نشدن انتظارات شاعرانه شان، به سرعت در زندگی دچار مشکل و بحران می شوند.

آداب و رسوم خواستگاری-arooscenter-com

هنگام خواستگاری، لطفا از سوالات قشنگ شاعرانه پرهیز کنید!

هرچند این سوال ها جالب به نظر می آیند، اما اثرگذاری چندانی در مسیر شناخت برای شما ندارند.

به عنوان مثال پرسیده می شود: به نظر من صداقت در زندگی از همه چیز مهمتر است، نظر شما چیست؟

هرگز پاسخ این نیست که نه خیر، صداقت اصلا ارزش ندارد.

هرکسی چه خوب و چه بد، چه صادق و چه کاذب، با هر نوع شخصیتی، این حرف را تایید می کند و بر آن اصرار دارد.

مطلب پیشنهادی  تاج عروس ژله ای متناسب با مدل شینیون | عروس سنتر

آیا این دلیلی بر شخصیت طرف مقابل هم می باشد؟ صداقت خوب است، اما سخن گفتن شاعرانه، در این مورد هیچ گونه اطلاعاتی از طرف مقابل به ما نمی دهد. اطلاعاتی که ثابت کند بالاخره این آقا یا خانم در زندگی صداقت دارد یا نه؟

آداب و رسوم خواستگاری-arooscenter-com

در سوال پرسیدن جواب جواب را قبل سوال نگویید!

با سوال خود، اطلاعات ندهید، بلکه اطلاعات بگیرید! خیلی اوقات شخص خواستگار حتما دختر را می خواهد، لذا برای بدست آوردن او نظرات و روحیات خودش را در جلسه خواستگاری نمی گوید، بلکه حرف هایی می زند که دختر خوشش بیاید. شما هم وقتی سوال می پرسید، برای این که مطمئن شوید نظر خودش چیست، فقط سوال بپرسید، نه این که اول نظر خودتان را در مورد آن موضوع بگویید، بعد سوال بپرسید.

در پاسخ به سوالات راهنمایی اش نکنید!

گاه شما سوالی می پرسید که او یا جوابش را نمی داند، یا پاسخی نمی دهد. بعضی افراد وقتی می بینند، طرف مقابلشان جواب نمی دهد، یا سکوت کرده است، او راهنمایی می کنند.

این اشتباه است. وقتی شما می خواهید از او اطلاعات کسب کنید، نباید در پاسخ دادن به وی کمک نمایید. اگر جواب نداد، کمی تامل کنید.

شاید مساله ی مورد نظر شما برایش مهم نبوده که به آن بیندیشد. مهم نیست جواب بدهد یا ندهد، مهم این است که حتی جواب ندادن او هم شما را راهنمایی می کند و به شما اطلاعاتی مبنی بر بی اهمیت بودن این موضوع برای او.

آداب و رسوم خواستگاری-arooscenter-com

آداب و رسوم خواستگاری است که به سوالات خواستگار صادقانه جواب بدهید!

وقتی سوال می پرسد، صادقانه اطلاعات بدهید، نه چیزی کم کنید و نه چیزی برای محکم کاری زیادتر بگویید! اطلاعات گرفتن مربوط به زمانی است که شما سوال می پرسید، اما در پاسخ به سوالات جلسه ی خواستگاری، صادقانه همه واقعیت ها را بگویید و چیزی اضافه و کم نکنید.

مطلب پیشنهادی  مشاوره ازدواج در زمینه سوالات جلسه اول خواستگاری

البته روش پرسیدن از نکات مهم این جلسه استو در اولویت دوم در هنگام گفت و گو به فرع های مهم یا همان مقایسه تطبیقی شخصیت و خانواده ی هر دو نفر بپردازید. در مرحله ی سوم، به سخن گفتن از علایق و خواسته ها و اولویت های طرف مقابل پرداخته و جریان بحث را در این مسیر ادامه دهید. به طور معمول بررسی هر سه بخش از این موضوعات دو یا سه جلسه زمان می برد.

بحث مهم دیگری که در جلسات خواستگاری از آن سخن به میان می آید بحث ادامه تحصیل زن است. بارها در جلسات مشاوره و در دعواهای خانوادگی، درباره این موضوع بحث شده است.

بدون تردید اسلام موافق تحصیل زن است. نه تنها مخالفتی ندارد، بلکه تاکید به درس خواندن زن و مرد می کند و آن را واجب می داند. اما اسلام معتقد به اولویت بندی است و خانه و خانواده را در اولویت اول می داند.

کما این که خود خانم هم درس خواندن یا سر کار رفتن را راهی برای رسیدن به خوشبختی و ایجاد کمال در زندگی می داند، حال اگر احساس کند تحصیل علم، مخالف مسیر خوشبختی او است و به طور جدی به زندگی او لطمه می زند، دلیلی برای مداومت آن ندارد.

برای استفاده از خدمات مجموعه ی عروس سنتر، ما می توانیم شما را به مشتریان سابق و درخشنده خود معرفی کنیم تا از این طریق بتوانید از تجربه های آنان از خدمات ما بهره برداری نمایید.

هرگونه کپی برداری از این سایت با ذکر نام و لینک عروس سنتر مجاز است.

در صورت کپی برداری بدون منبع، مجموعه ی عروس سنتر هیچ رضایتی در این زمینه نداشته و حرام می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *